معماری

اخبار ویزای کانادا

اخبار ویزای کانادا

تاثیر مثبت تغییرات جدید در سیستم رتبه بندی برنامه اکسپرس اینتری برای نیروی متخصص حرفه ای و دانشجویان بین المللی

جدیدترین تغییرات برنامه اکسپرس اینتری در ماه گذشته اعمال شد.  تغییرات عمده اعمال شده امتیاز بزرگی را برای دانشجویان بین المللی به ارمغان آورده و از سوی دیگر مزایایی را که پیشنهاد کاری( job offer)  برای نیروی متخصص کار داشته را از 600 امتیاز به 200 امتیاز کاهش داده است. برنامه اکسپرس اینتری مبتنی بر یک سیستم رتبه بندی 1200 امتیازی است. پیش از اعمال تغییرات جدید 600 امتیاز از 1200 امتیاز به مهارت های متقاضی مانند تجربه کار، مدرک تحصیلی و دانش زبان انگلیسی و فرانسه اختصاص داشت. 600 امتیاز باقی مانده به افرادی اختصاص می یافت که دارای پیشنهاد کاری مورد تایید وزارت کار کانادا از یک کارفرمای کانادایی بودند. تاییده LMIA سندی از طرف سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا هست که کمبود نیروی کار برای مجموعه ای از مهارت های شغلی در یک منطقه خاص از کانادا را تایید می نماید. با مشخص شدن امتیازات لازم نام متقاضی در بانک اطلاعاتی متقاضیان قرار می گیرد.
هر دو هفته یا بیشتر دولت کانادا متقاضیانی را که دارای بالاترین امتیاز هستند از بانک اطلاعاتی انتخاب می نماید. کمترین امتیازات متقاضیان در محدوده 450 تا 490 بوده است، به این معنی که متقاضیان مورد نظر جزو افراد ماهر و شایسته بوده و پیش از سابقه کار در کانادا نداشته اند.
مشکل این بود که هر فردی با نمره بالاتر از 600 نیز 600 امتیاز دیگر از وزارت کار بابت پیشنهاد کاری تایید شده دریافت می نمود. این بدان معنی است که کسی که عملا هیچ مهارتی نداشته باشد، به عبارتی کسی که تنها 100 امتیاز از مهارت های خود بدست می آورد، می توانست با یک پیشنهاد کاری 700 امتیاز آورده و وارد بانک اطلاعاتی شود.  دولت کانادا به مشکلات در حال وقوع پی برده و بدین جهت تغییراتی  را در نوامبر 2016 جهت جلوگیری  از درخواست اقامت دائم تنها به سبب داشتن پیشنهاد کاری (job offer)  اعمال نمود.
بزرگترین تغییر اتخاذ شده کاهش 600 امتیاز پیشنهاد کاری به 200 امتیاز برای پیشنهادات کار برای متقاضیان دارای موقعیت ارشد مدیریتی و 50 امتیاز برای هر نوع دیگری از پیشنهاد کار افراد متخصص بود. این موضوع باعث می شود که متقاضیانی که مهارت های لازم را نداشته باشند به سرعت حذف شده و میدان برای سایر متقاضیان باز می شود.طبق تغییرات جدید فرصت هایی برای سایر پیشنهادات کاری تحت تایید سایر قراردادها از جمله NAFTA فراهم می آید.
همچنین دولت تصمیم گرفت که 15 امتیاز اضافی به افرادی اختصاص دهد که مدرک تحصیلی خود را طی یک برنامه مستمر 1 یا 2 ساله در کانادا اخذ نموده اند و همچنین 30 امتیاز اضافی برای افرادی که در طول 3 سال یا بیشتر به صورت مستمر در این کشور تحصیل کرده اند، تعلق می گیرد. این امر منجر به یک امتیاز قابل توجه برای دانشجویان بین المللی می شود که پول، زمان و تلاش قابل توجهی را برای تحصیل در کانادا صرف کرده اند.
در نهایت هنگامی که متقاضی از بانک اطلاعاتی انتخاب می شود، 90 روز وقت دارد تا فرم کامل خود را تحویل دهد، درحالی که مهلت قبلی 60 روز بود. تغییرات به این دلیل اعمال شد که برخی از متقاضیان نمی توانستند گواهی عدم سوء پیشینه خود را در مهلت 60 روزه از دولت های خود اخذ نمایند.
فرآیند برنامه اکسپرس اینتری 6 ماه به طول می انجامد و افرادی که نتوانند به موقع گواهی عدم سوء پیشینه خود را تحویل نمایند پرونده آنها در انتظار قرار داده می شود تا این گواهی را دریافت نمایند. این مسئله باعث می شود که ارزیابی فایل برای دولت کانادا به دلایلی که خارج از کنترل آنها است، با تاخیر انجام شود و بنابراین مدت زمان نتیجه گیری فرم ها را تحت تاثیر قرار می دهد.
تغییرات اعمال شده برای دانشجویان بین المللی و نیروی متخصص بسیار مفید خواهد بود. این تغییرات باعث حذف شدن متقاضیانی می شود که از مهارت و ویژگی کافی برای پذیرفته شدن در کانادا برخوردار نبوده و صرفا تنها به دلیل داشتن پیشنهاد کار (job offer) از یک کارفرمای کانادایی پذیرفته می شوند.

ویزای توریستی کانادا

احتمالا اطلاع دارید که حکومت جدید لیبرال در کانادا تصمیم دارد قوانین مهاجرتی را ساده تر کند تا تعداد مهاجرین در سال ۲۰۱۷ را به ۳۲۰،۰۰۰ نفر برساند. هدف بلند پروازانه وزیر مهاجرت کانادا آقای مک کالم برای افزایش تعداد کلی مهاجران طی سال های آینده حرکتی درست در زمانی مناسب است.

این تصمیم جواب مثبتی به نیازمندی همه استان های کانادا و منطبق بر واقعیت بازار کار و چالش های جمعیتی آنهاست. عملا همه استان ها یک زبان از دولت فدرال تقاضای ورود مهاجران بیشتری را دارند.

آقای مک کالم معتقدند که قوانین مهاجرتی باید ساده تر شوند و موانعی که دیگر ضرورتی بوجود شان  نیست حذف گردند.

هدف افزایش تعداد مهاجران برای از بین بردن کمبود نیروی کار در کانادا است. اولین افزایش متوجه متقاضیان یکه  در بخش برنامه های اقتصادی کانادا مثل  “اکسپرس انتری”، ” انتخابات استانی ” و “مهارت فنی و تخصصی کبک” هستند می شود.

همانطور که اطلاع دارید دولت آقای مک کالم درها را بروی متقاضیان ویزا های موقت مثل ویزا های توریستی، تحصیلی و کار باز کرده و ورود این متقاضیان را به کانادا  ساده تر از روندی که در ۱۰ سال گذشته شاهد آن بودیم کرده است. در مجموع شواهد نشان دهنده نکات مثبتی در امر مهاجرت به کانادا هستند.

متقاضیان عزیزی که تمایل به بازدید جاذبه های کانادا – دیدار اقوام و دوستان و یا دعوتنامه جهت شرکت در کنفرانس –کنگره و بازدید کوتاه مدت را دارند می توانند این نوع ویزا را درخواست کنند:

این نوع درخواست دو روش دارد :

1- دستی ( مدارک حضورا و توسط خود شخص به سفارت ارائه می شود که از جانب ما پیشنهاد نمی شود )

2- به صورت آنلاین ( این کار از طریق موسسه حقوقی افق ملل انجام شده و مرکز انجام این امر می بایست مورد تایید دولت کانادا ICCRC باشد در غیر اینصورت این عمل از جانب هر مرجع غیر رسمی دیگری از سوی دولت کانادا جرم محسوب می شود )

این پروسه شامل APPLY کردن برای ویزا به صورت آنلاین و تعیین وقت انگشت نگاری در هر یک از کشور های مورد تایید دولت کانادا اعم از ترکیه(آنکارا-استانبول)-ابوظبی-ارمنستان و … می باشد . از این رو تعیین مرکز انگشت نگاری از طرف متقاضیان بلامانع می باشد و همچنین این موسسه برای انجام پیکاپ پاسپورت بعد از مرحله ویزا دهی مشکلی ندارد( برای اطلاع بیشتر از نحوه ی پیکاپ به لینک مربوطه مراجعه شود )

اخیرا این نوع ویزا قابلیت انتخاب مدت اعتبار ویا single –multiple بودن را ندارد و با توجه به صلاح دید افسر پرونده متغییر می باشد . موسسه حقوقی افق ملل با بکارگیری مشاوران حرفه ای و با تجربه در این امر نهایت سعی خود را در به ثمر رساندن هرچه بهتر این روند دارند .

مدارک مورد نیاز :

  • اصل پاسپورت متقاضیان از سال 2007 تا کنون ( اسکن تمامی صفحاتی که مهر و یا ویزا دارند)
  • ترجمه سند ازدواج برای متقاضیان متاهل
  • ترجمه شناسنامه
  • تکمیل فرم های family information –application personal
  • مدارک شغلی و یا خود اشتغالی با ذکر عنوان شغلی و درآمد سالیانه – تاریخ شروع به کار-حکم بازنشستگی-فیش مستمری بگیری-کارت بازرگانی و گواهی اتاق بازرگانی برای تجار-پروانه طبابت و مطب –پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت برای مهندسین-روزنامه رسمی (آگهی تاسیس) برای کارفرمایان
  • دعوتنامه – که می تواند انواع مختلفی باشد بعلاوه اراِئه کارت شهروندی Canadian citizenship card یا شناسنامه کانادایی Canadian birth certificate و یا PR card از سوی دعوت کننده .در صورت امکان ارائه فرم های T1 یا T4 تاثیر بسزایی در این پروسه دارد .(در صورت عدم وجود دعوتنامه میتوان از رزرو هتل و رزرو پرواز نیز استفاده کرد)
  • مدارک مالی شامل نامه تمکن به زبان انگلیسی – گردش شش ماهه حساب –گواهی سپرده بلند مدت یا هر اوراق بهادر رسمی دیگر مانند اسناد ملکی و اتومبیل و یا اجاره نامه نیز قابل قبول می باشد .
  • یک قطعه عکس 4.5*3.5 رنگی پشت زمینه سفید (ترجیحا جدید)
  • نامه ی اشتغال به تحصیل از دانشگاه برای دانشجویان الزامیست .

کلیه مدارک فوق می بایست به انگلیسی ترجمه شود و به تایید دادگستری نیز برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *